Francie

Menu:

Francie

Kam vyrazit, když nechcete do Paříže

Paříž, Bretaň, Lyon. Francouzská města, která zná každý a téměř každý už je navštívil. Co takhle zkusit něco trochu jiného a vyrazit na jih Francie? Je tam teplo, moře a najdete tam spoustu krásných míst. Předtím než vyrazíte doporučujeme projít weby s levnými letenkami. Francie je opravdu „za rohem“ a tak se za jejími krásami dá vycestovat i za pár korun. Nezapomeňte také na pojištění.

Cannes

Město, kde se každoročně koná světově proslulá přehlídka filmů není jen pro návštěvníky filmařských afterparties s drahým šampaňským. V Cannes najdete nádherné pláže a také obdivuhodné historické centrum města. Památky jako Les Murs Peints, La Croisette, Eglise Notre-Dame de Bon Voyage či Monuments aux Morts rozhodně doporučujeme.

Saint Tropez

Všichni jistě znají televizní sérii filmů o četníkovi ze Saint Tropez. Toto město na francouzské riviéře na Azurovém pobřeží však nabízí mnohem víc než jen odkaz na slavnou komedii. Přesto doporučujeme navštívit starou policejní stanici, kterou Louis de Funès proslavil. Saint Tropez bývá oblíbenou destinací boháčů, a tak zde nezřídka uvidíte proletět soukromou nějakou helikoptéru a také spousty luxusních aut před stylovými bary. Nejvýraznější součástí je sainttropezská citadela nad Starým přístavem, do níž se můžete podívat během procházky. Navštívit lze i Námořní muzeum (Musée Naval) a rybářskou čtvrť La Ponche. Saint Tropez začalo být slavným a prosperujícím městem na konci 19. století, když se zde přestěhoval malíř a zakladatel pointilismu Pail Signac. Do svého sídla pak zval i další slavné malíře jako Henriho Mattise, Alberta Margueta či Pierra Bonnarda. Sbírku jejich děl můžete vidět v sainttropézském muzeu – Musée de l’Annonciade.

Nice

Nice na jiho Provence je jedním z hlavních center Azurového pobřeží. Každý rok přivítá přes 4 miliony turistů z celého světa. Je to perfektní místo na koupání, společenský život i návštěvu historických památek. Nice je proto turisticky velmi atraktivní a navštěvované. Nejvíce lidí je v Nice vždy během únorového karnevalu. Vieux Nice, či staré město je tvořeno změní malých uliček lemovaných spoustou restaurací, kaváren, klubů a obchodů, malými náměstíčky i řadou kouzelných kapliček. Všem stavbám však vévodí mohutná katedrála Sainte-Reparate.

Přestože je Francie v Evropě a let do Nice trvá pouhé dvě hodiny, nezapomeňte si s sebou vzít cestovní pas, či občanský průkaz a zřídit si cestovní pojištění. Naučte se také pár základních zdvořilostních frází jako „bonjour“, „merci“ a „ou revoir“, protože Francouzi neradi mluví anglicky.