Francie

Menu:

Paříž

Paříž je hlavní město Francie a jendo z nejkrásnějších na světě. Nachází se v severní části země a protéká zde řeka Seina, která se posléze vlévá do Atlantského oceánu. Paříž se zkládá ze samotného města a jeho předměstí. Tento celek je pak jedním z francouzských departmentů, ve kterém žije přibližne deset milionů lidí. Samotné město má okolo dvou miliónů obyvatel. Nadmořská výška Příže je nejnižší na březích řeky Seiny ( 30 m.n.m. ) a nejvyšší na Montmartre (130 m.n.m. ).

První zmínky o osídlení Paříže pocházejí z období kolem roku 4500 př.n.l. Kolem roku 300 př. n. l. kraj osídlili Galové z kmene Parisiů. V roce 52 př. n. l. kraj dobyli Římané a pojmenovali jej Lutetia (francouzsky Lutèce; tj. „bažinaté místo“), respektive Lutetia Parisiorum. V té době byl osídlen pouze dnešní ostrov Île de la Cité, kde dnes stojí katedrála Notre-Dame. Římské osídlení rychle rostlo a během padesáti let se začalo šířit i na levý břeh Seiny.

Paříž je všechno, co chceš!

Frederyk Chopin

Paříž je nejromantičtější místo kde můžete ochunat tu nejlepší kuchyni. Dámy o cení ty nejlepší nákupy. Na procházku se pak mlžete vydat do krásných parků. Pokud se v Paříži ocitnete, rozhodně si nenechte ujít návštěvu níže uvedených památek, muzeí a galerií.