Francie

Menu:

Ubytování

Jako v každém jiném státě tak i ve Francii si můžete vybrat zda se chcete
ubytovat v kempu, hostelu či hotelu. Specialitou Francie je pak ubytování
označováno jako "Gîtes de France". Jaký druh ubytování zvolíte žáleží jen na Vás, na vaši touze po pohodlí a především na financích. Výrazně ušetříte pokud si ubytování zajistíte s dostatečným předstihem (doporučuji tak cca 2 měsíce dopředu). Přes internet lze většinou zaplatit rezervaci, prohlédnout si fotky objektu a přečít uživatelské recenze (což rozhodně doporučuji).

Kemp

Pokud vlastníte karavan, tak kemp je pro Vás jasná volba. Do nákladů
na cestu musíte ovšem připočíst nemalou částku za mýtné. Služby kempu lze pochopitelně využít i bez karavanu a přespat pod stanem. Francie má poměrně hustou síť kempů. Narozdíl od věštiny našich jsou velmi kvalitní a čisté. Pouze na jihu to jde s čistotou trochu dolu. Na teplou vodu si nemusíte shánět žádné žetony či rozměňovat peníze. Kempy jsou v každém větším městečku. Otevřeníé jsou většinou až od dubna. Záleží ale pochopitelně na oblasti kde se nacházíte. Ceny jsou závislé na místě pobytu. Jako orientační cenu pro dva lidi a auto bych uvedl cca 15€/noc. Paříži jsou kempy dva. Jeden se jmenuje Paris Est a je na západním okraji města a druhý je v Boulognském lesíku.

Hostel

Pokud se vydáte na výtel do Francie se skupinou přátel, rozhodně je pro Vás výhodné se ubytovat v hostelu. Ideální je zaplnit celý pokoj který zpravidla disponuje třemi až deseti místy ke spaní. Orientační cena je 12€ na osobu za noc bez snídaně. Čím více vás bude, tím levnější bude cena za ubytování. Hotel Jestli že si chcete dopřát soukromý, pohodlý a zkrátka plnohodnotný komford - Hotel je pro tu přímo pro Vás. Opět platí že lze výrazně ušetřit pokud si pokoj rezervujete s dostatečným předstihem. Také hotely nabízejí ubytování včetně snídaně. Ceny velmi záleží
na kokrétním městě a době pobytu.

Gîtes de France

Jedná se o ubytování typu "Bed and Breakfest". Jedná se o ubytování v
soukromí. Jde o cenově dostupné,klidné a autentické ubytování v apartmá-nech nebo pokojích na farmách, v domechna vinicích, ve venkovských usedlostecha chalupách, v dřevěných chatách,v malých zámečcích, v domech na venko-vě apod. Ceny se pohybují zhruba okolo 50€ za dvě osoby se snídaní. Seznam ubytovacích zařízení jek dispozici u regionálních výborů procestovní ruch.