Francie

Menu:

Na Šumavu za čerstvým vzduchem

Vybíráte lokalitu, kam vyrazit z ruchu velkoměsta a užít si tak nerušenou dovolenou nejlépe na čerstvém vzduchu? Pak se nabízí Šumava. Návštěvníky láká po celý rok k výletům i za poznáním. V roce 1990 byla vyhlášena biosférickou rezervací, včetně Bavorského lesa. Bývá nazývána jako takzvaná střecha Evropy. Je jedním z nejrozsáhlejších lesních komplexů ve střední Evropě.

Ubytujte se co nejlépe

Sháníte ubytování, tak si udělejte rezervace Šumava. Pokud se rozhodnete poznat krásy Šumavy osobně, je vždy lepší udělat si rezervaci předem. Ať už se jedná o hotel, penzion nebo kompletně vybavený apartmán. Zjistěte si hodnocení hotelů již z pohodlí domova a bude se vám tak mnohem lépe vybírat co nejlepší ubytování. Budete mít tak alespoň jistotu, že vaše ubytování bude odpovídat všem požadavkům, které máte. Ubytování je velmi důležitou součástí vaší dovolené a odpočinku. Podstatné je hlavně to, zda se zde budete cítit jako doma.

Poznávejte krásy Šumavy

Díky svým přírodním krásám patří k jedné z nejvíce turisticky atraktivních lokalit v celé České republice. Nabízí možnosti pro aktivní pěší turistiku, cykloturistiku, agroturistiku a také na turistiku, která se zaměřuje na poznávání historických památek a zajímavostí. Dokonce i milovníci lyžování si zde přijdou na své. Šumava zahrnuje také Lipno a Český Krumlov, který patří k nejkrásnějším městům v naší republice.

Nejnavštěvovanější naučnou stezkou na Šumavě je Povydří, které se nachází ve střední části Šumavy. Můžete tak putovat 7 kilometrů dlouhým romantickým údolům divoké horské říčky Vydry.

Turisté tak mohou využít více než 500 km značených turistických tras, 350 km značených cyklotras a 340 km lyžařských běžeckých tras. Sportovní i kulturní vyžití je zde opravdu bohaté. Navíc malebná příroda je opravdový balzám pro každého.